TIC Zvířetice je certifikovaným členem asociace infocenter ATIC České republikyNaše turistické informační centrum je zároveň držitelem certifikace Cyklisté vítáni!
Turistické informační centrum Zvířetice (TIC Zvířetice) v obci Podhradí vzniklo roku 2015 díky dotaci Evropské unie, v jejímž rámci došlo také k výstavbě nového mostu do zříceniny a nového vnějšího schodiště na zámeckou věž.
Budova infocentra se od svého počátku stala přirozenou základnou a zázemím veškerých současných i budoucích aktivit týkající se zříceniny Zvířetice a výchozím bodem prohlídkových okruhů projektu „Ztracený zámek“.

Projekční místnost s 3D obrazy

TIC Zvířetice je certifikovaným členem asociace infocenter ATIC České republikyModerně zařízená budova je základnou naší památky a výchozím bodem návštěvy Zvířetic. Skrývá špičkově vybavenou projekční místnost s moderní velkoplošnou obrazovkou a audio systémem, abyste si mohli vychutnat virtuální Zvířetice 3D v maximálním komfortu a kvalitě.
V hlavní místnosti uvidíte na dvou obrazech unikátní srovnávací pohled na zříceninu před pádem věže kolem roku 1897 a zámek roku 1683. Výzdobu tvoří dále několik menších 3D vizualizací a rekonstrukční portrét hraběnky Eleonory.

Expozice s galerií a fyzickým modelem

Ve vstupní chodbě expozice prvního patra odhalíte nejprve formou malé galerie tajemství starých vyobrazení zříceniny zvířetického zámku, jak je zachytil štětec malíře a pero rytců 18. a 19. století.
V hlavní expoziční místnosti v prvním patře vybavené automatickým doprovodným audioprogramem je pro Vás připravena druhá část expozice, jejíž hlavním prvkem je unikátní fyzický modelem zámku Zvířetice od Vojtěcha Nováka, který je hmatatelným protipólem virtuálního zážitku – zde si prohlédnete zvířetický zámek ještě jednou, v klidu a bez pohybu.
Poznáte zde i reálie našeho mikroregionu: Typické výrobky z orobince – tradičního řemesla Bakovska, pojizerské kroje či výrobky blízké keramické dílny. Děti upoutá výstava starobylých loutek na pozadí motivu zvířetického zámku.