Přerušení prohlídek v době voleb

 

Vážení návštěvníci, ve dnech 20.-21.10. bude v TIC Zvířetice zřízena volební místnost.  Po dobu voleb nebude možnost promítání 3D filmu a dokumentu o Zvířeticích.
Provoz infocentra je však jinak neomezen.

TIC Zvířetice je certifikvaným členem asociace infocenter ATIC České republiky
TIC Zvířetice je certifikvaným členem asociace infocenter ATIC České republiky

Soutěž o nejlepší infocentrum

 

Pokud se Vám naše infocentrum líbí, dejte nám svůj hlas v soutěži o nejlepší infocentrum roku 2017:

http://www.kampocesku.cz/informacni-centrum/367/tic-zviretice

 

Čelní fronta zámku s velkou věží a fasádou renesnačního paláce
Čelní fronta zámku s velkou věží a fasádou renesnačního paláce

Nová cesta k zámku

 

Cílem sezóny 2017 je i otevření tradiční zámecké cesty ke zřícenině Zvířetice. Tato cesta se nachází vlevo za viaduktem v těsné blízkosti Turistického informačního centra Zvířetice. Jedná se o cestu k zámku, po níž jezdilo panstvo do zámku od své jízdárny z podzámčí. Cesta ústí v hradním příkopu, kterým návštěvník projde směrem k věži, kde se cesta napojuje na severní cestu současnou.

Otevřením cesty tak spojíme procházkovou trasu kolem Zvířetice do atraktivního okruhu.

Na cestě proběhly tento rok již základní kultivační základní práce. Pro stálý návštěvnický provoz plánujeme vybudovat na několika místech schodiště, které zajistí pohodlnější přístupnost v některých místech strmé stezky i méně zdatným návštěvníkům. Schodiště bude i prevencí eroze na některých kritických úsecích trasy.

Mysteriózní zřícenina Zvířetice: Čelní fronta od předhradí
Mysteriózní zřícenina Zvířetice: Čelní fronta od předhradí

Hlavní téma dnešní sezóny

 

A je to tady! Velký galavečer zámku Zvířetice nastává a i Vy se můžete stát součástí fascinujícího příběhu minulosti i budoucnosti:
Hrdě oznamujeme, že poprvé v historii, po stovkách hodin rekonstrukčních, počítačových, grafických a organizačních prací spatřil světlo světa náš exkluzivní, originální a nádherný:

NADAČNÍ 3D KACHEL ZÁMKU ZVÍŘETICE ROKU 2017 V1.0!

 Další podrobnosti o našem kachli s interaktivními prvky budeme postupně odkrývat až do začátku akce a musím říci: je skutečně na co se těšit!
Kachel ve dvou verzích v nádherném balení a s exkluzivním příslušenstvím za 250 a 500 korun v limitované edici si budete moci na zakoupit přímo na akci a získat tak nejen krásnou památku, ale přispět také do nově otevřené nadační sbírky za záchranu objektu.
Provedeme Vás doslova detektivním příběhem, na jehož počátku jsou bezejmenné špinavé střepy vyzdvižené před desítkami let ze sutin minulosti, na jeho konci pak znovuzrození unikátního artefaktu ze zámeckých komnat samotné hraběnky s překvapivým rozuzlením.
Seznámíme Vás také s dechberoucí vizí památky pro 21. století, o jejíž realizaci pouze nemluvíme, ale která již započala.
Uvidíte také náš krásný dokument Zvířetice v zrcadle staletí zakončený videoklipem Zvířetice 3D.
Dozvíte se o akcích sezóny v Turistickém Informačím centru Zvířetice a projektu Ztracený zámek.
Těšíme se na Vás, doražte, bude to skvělá akce!
Za město Bakov nad Jizerou a projekt Zvířetice Vision 21
Vojtěch Dvořák